Zamknij
REKLAMA

Jak wygląda tempo szczepień w naszym powiecie?

17:28, 28.07.2021 | red
Skomentuj
REKLAMA

Zewsząd słychać ostrzeżenia, iż stoimy u progu czwartej fali koronawirusa. Tempo szczepień spadło: obecnie w pełni zaszczepionych jest prawie 17 milionów Polaków. W poniedziałek w podkarpackiej gminie Jeżowe minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że zbliżamy się do zaszczepienia przeciw COVID-19 blisko 60 proc. osób w Polsce. W grupie wiekowej powyżej 70 lat mamy już bardzo dobry parametr, prawie 80 proc. pełnego zaszczepienia. To jednak nadal za mało.

 

Jak wygląda tempo szczepień w powiecie wąbrzeskim?

W skrócie — mogłoby być lepiej. Żadna gmina nie przekracza 50% w pełni zaszczepionych osób. Obecnie najwyższym odsetkiem zaszczepionych może pochwalić się Wąbrzeźno - 47,3%. Najgorzej sytuacja wygląda w gminie Dębowa Łąka- 33,5% w pełni zaszczepionych.

Procent zaszczepionych z podziałem na gminy (stan na 28 lipca 2021) źródło: gov.pl

W naszym województwie póki co sytuacja najlepiej wygląda w Radziejowie - tam w pełni zaszczepiono już 56,5% osób. Najgorzej - w Tłuchowie, gdzie w pełni zaszczepionych jest nieco ponad 32 procent. 

Gdzie w najbliższym czasie można się zaszczepić w powiecie wąbrzeskim?

  • Wąbrzeźno - cały czas działa Powszechny Punkt Szczepień na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego przy ul. Tysiąclecia 3. 29 lipca można bez rejestracji w Przychodni KEMED na ulicy Matejki 20c zaszczepić się w godzinach od 17:00 do 18:30. Dostępne szczepionki: Johnson&Johnson (Janssen) oraz Pfizer/BioNTech. Szczepić można także dzieci od 12 roku życia.
  • Gmina Płużnica - mobilne punkty szczepienia zachęcają do rejestracji na szczepienia. Pełen harmonogram znajdziecie pod tym linkiem 
  • Gmina Dębowa Łąka - Ośrodek  Zdrowia SP ZOZ Dębowa Łąka zaprasza wszystkie osoby, które jeszcze nie zostały zaszczepione przeciwko Covid-19 do punktu szczepień w Małym Pułkowie. Można tam zaszczepić się preparatem Pfizer/BioNTech. Rejestracja oraz informacje, codziennie w godzinach pracy ośrodka zdrowia pod nr tel. 56 6889199

 

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%