Zamknij
REKLAMA

Gmina Płużnica: remont świetlicy w Działdowie prawie skończony

16:24, 22.07.2021 | red
Skomentuj Fot. UG Płużnica
REKLAMA

Świetlica w Działdowie lada moment będzie gotowa. Remont niemal całkowicie odmienił obiekt i z pewnością efekt końcowy zaskoczy mieszkańców tej miejscowości. 

Główną zmianą jest oczywiście przeprowadzenie termomodernizacji budynku. Ocieplono ściany oraz wymieniono wewnętrzną instalację - obecnie będzie tam ogrzewanie elektryczne. Zarówno wnętrze budynku jak i teren dookoła przystosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Zmienił się układ pomieszczeń, odnowiono toalety oraz wymieniono dach i elewację. 

Przeprowadzenie remontu było współfinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020. Łącznie, na przebudowę czterech świetlic w gminie Płużnica wydano 2 312 051,34 zł. 

Modernizacje obiektów w gminie mają związek przede wszystkim z tworzeniem Klubów Seniora, gdzie starsi mieszkańcy będą mogli spędzać czas i rozwijać swoje pasje. Oczywiście nie będą oni jedynymi beneficjentami nowoczesnego obiektu. Mieszkańcy Działdowa będą mogli z nich korzystać przy rozmaitych okazjach - zarówno prywatnych, jak i lokalnych. 

źródło: UG Płużnica

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%