Zamknij

Zawodnicy Start Team Wąbrzeźno zdobyli medale w Chojnicach!

16:48, 10.05.2021 red Aktualizacja: 16:56, 10.05.2021
Skomentuj

Amatorska drużyna biegowa Start Team Wąbrzeźno zdobyła aż siedem medali na 37. Chojnickich Biegach Strażackich.

Start Team Wąbrzeźno został powołany do życia w listopadzie 2019 z inicjatywy biegaczy, startujących w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Grupa zrzesza miłośników biegania z naszego miasta. Sobotni wyczyn z pewnością jest dla nich kamieniem milowym i zachętą do dalszego działania.

Na 37. Chojnickie Biegi Strażackie Start Team Wąbrzeźno wyruszył w składzie: Natalia Kujawska, Teresa Łepek, Mateusz Szczepański, Marian Łazarski i Łukasz Gapiński. Te zawody mają długą historię i wysoki poziom, ale to nie było problemem dla naszych biegaczy.

Na trasie o długości 6200 metrów na zawodników czekało wiele utrudnień. Kocie łby, błoto, podbiegi i zbiegi, a także grad. Jednak dobrze przygotowany do zawodów Start Team Wąbrzeźno zajął drugie miejsce, co jednocześnie jest pierwszym w historii drużynowym podium.

To jednak nie wszystko. Także indywidualnie zawodnicy Startu mogą być zadowoleni po sobotnich biegach. Miejsca na podium w swoich kategoriach zajęli:

Teresa Łepek - 3 miejsce w kategorii OPEN Kobiet

Natalia Kujawska - 1 miejsce w kategorii wiekowej K 18-29,

Mateusz Szczepański - 3 miejsce w kategorii wiekowej M 18-29,

Łukasz Gapiński - 3 miejsce w kategorii wiekowej  M 30-39 oraz 1 miejsce w kategorii strażak

Marian Łazarski - 3 miejsce w kategorii strażak

Nie ulega wątpliwości, że kwestią czasów są kolejne sukcesy zawodników ze Start Team Wąbrzeźno. Trzymamy kciuki, a naszych czytelników będziemy informować o kolejnych sukcesach tej drużyny.

Źródło: FB Start Team Wąbrzeźno