Zamknij

UKS Vambresia Wąbrzeźno najlepsze w województwie!

16:41, 05.05.2021 | red
Skomentuj
REKLAMA

Znakomity wynik w Lidze Wojewódzkiej Dziewcząt rocznika 2009 osiągnęły szczypiornistki UKS Vambresia Wąbrzeźno. Zdobyły 57 punktów na 60 możliwych, a na szczycie klasyfikacji strzelczyń uplasowała się z 94 trafieniami Nela Isbrandt. 

Ostatni turniej Ligi Wojewódzkiej Dziewcząt rocznika 2009 odbył się 24 kwietnia w Hali Mistrzów we Włocławku. Zawodniczki przystąpiły do gry w optymalnym składzie, pełne chęci udowodnienia, kto rządzi w wojewódzkim szczypiorniaku. Tabela po czterech turniejach nie pozostawiała złudzeń - Vambresia miała tylko jeden przegrany mecz na koncie. Druga w tabeli MKS Brodnica musiałaby nie tylko ograć nasz zespół, ale również liczyć na to, że wąbrzeźnianki przegrają jeszcze co najmniej dwa spotkania.

Szczypiornistki UKS Vambresia Wąbrzeźno pewnie kroczyły po tytuł

Cuda nie należą do częstych zjawisk, toteż Vambresia nie pozostawiła złudzeń swoim rywalkom od samego początku ostatniego turnieju. Z MSPR Junakiem II Włocławek wygrały 19:3, z UKS Bobry Bobrowo 15:8, a z UKS Orlikiem Kowalewo Pomorskie, kiedy dziewczyny miały już złoty medal w kieszeni, potwierdziły znakomitą formę wygrywając 14:7. 

Mecz z MKS Brodnica był już więc meczem tylko lub aż o prestiż. Obie drużyny podeszły na poważnie do tego spotkania. Po pierwszej połowie był wynik 7:5 dla Vambresii. W drugiej połowie zrobiło się gorąco, kiedy brodniczanki doprowadziły do wyrównania, a następnie wyszły na prowadzenie. Jednak nasze zawodniczki zachowały zimną krew, odzyskały prowadzenie nie oddając go do końca spotkania i wygrywając 11:10. 

– Zespół Vambresii wykazał się wysoką dyscypliną taktyczną. Szczególnie w meczach z MKS Brodnica dziewczynki zagrały mądrze, zespołowo. Jesteśmy z tego sukcesu bardzo dumni i zadowoleni. Chęci, zaangażowanie dobrze wróżą na przyszłość. Dziewczynki zasłużyły na zwycięstwo w Lidze Wojewódzkiej. Po tak pięknie zakończonych rozgrywkach ligowych można spokojnie pracować i przygotowywać się do kolejnych wyzwań – mówi trener Bogdan Taczyński

19 wygranych meczów z 20, pięć zawodniczek w klasyfikacji najlepszych strzelczyń z Nelą Isbrandt, zdobywczynią 94 bramek na czele. Dziewczyny bezdyskusyjnie zdominowały te rozgrywki. Pozostaje zadać pytanie - co będzie dalej?

– Na przyszły sezon chcielibyśmy pozyskać sponsorów, żeby wprowadzić dziewczyny na ogólnopolskie turnieje piłki ręcznej. Wszyscy wiemy, że gra na takich turniejach pomaga niesamowicie w podnoszeniu poziomu sportowego, mentalnego i oczywiście dodaje szansę na grę w ligowych rozgrywkach ogólnopolskich. Celem na wakacje jest zorganizowanie obozu przygotowawczego do nowego sezonu w sierpniu, co obecnie nie jest łatwe – mówi Robert Krzewiński, kierownik zespołu.

Złoty skład UKS Vambresii na turnieju we Włocławku: Nela Isbrandt (13), Martyna Kunicka (12), Zofia Szczepańska (8), Weronika Tomaszewska (5), Izabela Henryszewska (3), Maja Chmielewska, Zuzanna Świtajska (2), Zuzanna Dylewska, Weronika Krzyżanowska (B), Nadia Forystek, Otylia Sulikowska.  Trenerzy: Bogdan Taczyński, Jarosław Rutkowski.  Kierownik zespołu Robert Krzewiński.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%