Zamknij

Wąbrzeźno: W Dzień Samorządowca burmistrzowie pomogą przy szczepieniach

18:10, 25.05.2021 | red
Skomentuj
REKLAMA

Już w najbliższy czwartek 27 maja w całej Polsce obchodzony będzie Dzień Samorządu Terytorialnego.  Z tej okazji Burmistrz Wąbrzeźna Tomasz Zygnarowski wraz ze swoim zastępcą Wojciechem Trzcińskim cały dzień spędzą w Powszechnym Punkcie Szczepień, gdzie jako wolontariusze będą pomagać przy rejestracji i udzielać informacji.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja i upamiętnia pierwsze, w pełni demokratyczne wybory do rad gmin i miast, które odbyły się 27 maja 1990 roku. Samorządowcy w całej Polsce tego dnia pokazują mieszkańcom, na czym polega ich praca.

– Dzień Samorządu Terytorialnego to świetna okazja do tego, aby pokazać, że praca samorządowca to przede wszystkim codzienna służba na rzecz mieszkańców – mówi Tomasz Zygnarowski, burmistrz Wąbrzeźna. – Dlatego wraz ze swoim zastępcą chcemy świętować ten dzień, pokazując wąbrzeźnianom, że bardzo zależy nam, aby zdecydowali się na szczepienie – ich zdrowie i bezpieczeństwo jest bowiem naszym priorytetem.

Burmistrzowie Wąbrzeźna w Powszechnym Punkcie Szczepień na Stadionie Miejskim im. Jana Wesołowskiego przy ul. Tysiąclecia 3 pracować będą w godzinach 9.00 – 17.00. To znakomita okazja nie tylko do pomocy przy szczepieniach, ale także do bezpośredniego spotkania z mieszkańcami miasta. Obaj samorządowcy są już zaszczepieni pierwszą dawką i chcą dawać dobry przykład innym. 

– W czasie pandemii koronawirusa najbardziej brakuje mi możliwości bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, rozmów o tym, co dla nich ważne, czego potrzebują – zaznacza Tomasz Zygnarowski. – Jeśli miałbym teraz możliwość przekazania im wszystkim jednej rzeczy, to powiedziałbym: Szczepcie się! To najlepszy sposób zadbania o zdrowie swoje i swoich bliskich, jaki obecnie posiadamy - kończy burmistrz. 

Źródło: UM Wąbrzeźno

 

 

 

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%