Zamknij

Start Team Wąbrzeźno z kolejnymi medalami

07:00, 27.07.2021 red Aktualizacja: 07:01, 27.07.2021
Skomentuj fot. Start Team Wąbrzeźno fot. Start Team Wąbrzeźno

Biegacze i biegaczki ze Start Team Wąbrzeźno nie zwalniają tempa — i to dosłownie. Podczas 3 Borowiackiej Dychy zgarnęli kolejne miejsca na podium — zarówno indywidualnie jak i drużynowo. Ale to nie wszystkie sukcesy, jakie w ten weekend odnieśli zawodnicy z tej ekipy.

Jeśli ktoś jeszcze nie kojarzy tej ekipy to śpieszymy z krótkim przypomnieniem: Start Team Wąbrzeźno został powołany do życia w listopadzie 2019 z inicjatywy biegaczy, startujących w Grand Prix Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Grupa zrzesza miłośników biegania z naszego miasta.

Tym razem nasi zawodnicy w składzie Teresa Łepek, Łukasz Gapiński, Mateusz Szczepański i Andrzej Tryczak wystartowali 24 lipca w 3 Borowiackiej Dysze, wchodzącej w skład III Grand Prix Borów Tucholskich. Mimo dokuczliwego upału, Start Team Wąbrzeźno wywalczył medale drużynowo, gdzie zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, oraz indywidualnie.

Łukasz Gapiński – 10/225 kat. 37:26 - złoty medal

Mateusz Szczepański – 21/225 kat. 39:46 - brązowy medal

Andrzej Tryczak – 57/225 45:28

Teresa Łepek – 72/225 kat. 47:10 - złoty medal

To jednak niejedyne sukcesy sportowców ze Start Team Wąbrzeźno w ten weekend. Dzień po 3 Borowiackiej Dysze odbyły się 3 Dworskie Przełaje o Puchar Burmistrza Żnina. Wystartowali tam Marian i Alicja Łazarscy. Biegacz z Wąbrzeskiej ekipy, tym razem reprezentujący PSP Wąbrzeźno, wystartował w biegu na 5 km w kategorii służb mundurowych. Pełny rynsztunek i lejący się z nieba żar - taki bieg nie należy do najłatwiejszych. Marian Łazarski bronił zwycięstwa z zeszłego roku. Ostatecznie zajął bardzo dobre, piąte miejsce. Alicja Łazarska natomiast zajęła 21 miejsce w kategorii OPEN w Nordic Walking na dystansie 5 km.

źródło: FB Start Team Wąbrzeźno.