Zamknij
REKLAMA

W niedzielę strażacy interweniowali prawie 1500 razy

09:58, 19.07.2021 | PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

Jak zaznaczył strażak, najwięcej interwencji było w Małopolsce - 586, na Podkarpaciu - 274, na Mazowszu - 178 i w Łódzkiem - 106. W Głogoczowie (pow. myślenicki)strażacy ewakuowali 22 osoby z 6 podtopionych budynków. Wypompowali wodę ze 120 zalanych obiektów.

W niedzielę straż pożarna prowadziła działania ratownicze w 1480 zdarzeniach związanych ze zjawiskami atmosferycznymi - przekazał PAP rzecznik PSP bryg. Krzysztof Batorski.

W Małopolsce ewakuowano dwa obozy harcerskie, a na Podkarpaciu jeden. Na szczęście jak przekazał Batorski "nie było osób rannych".

Poniedziałkowa noc była już spokojna. "Dziś od północy zarejestrowano 14 zdarzeń związanych z pogodą" - poinformował strażak.

W poniedziałek do południa w Małopolsce, na Lubelszczyźnie i Podkarpaciu będą deszcze i burze, ale mniej intensywne niż w niedzielę. Upał również odpuści, najcieplej będzie na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce - do 25 stopni. Pogoda powinna się ustabilizować i utrzymać do piątku - powiedziała PAP synoptyk IMGW Anna Woźniak.

"Stabilna masa powietrza, która napłynęła nad Polskę powinna zapewnić do końca tygodnia przyjemną, wyżową pogodę. W kolejnych dniach opady deszczu i burze wystąpią tylko miejscowo" - dodała synoptyk. (PAP)

Autorka: Marta Stańczyk

mas/ robs/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%